Yerel Haber Sitesi: Demokrat İskenderun

Demokrat İskenderun Kimdir?

Demokrat İskenderun gazetesi Hatay ilinin İskenderun ilçesinde kurulmuş ve kurulduğu günden bu yana medya ve habercilik çalışmalarını sürdüren bir basın yayın organıdır.

İskenderun ve çevresindeki gazete bayiliklerinde yerini alan Demokrat İskenderun’a artık İnternet yoluyla da ulaşmak mümkündür. Bu sayede, yerel habercilik anlayışıyla yola çıkan Demokrat İskenderun gazetesi artık ulusal ve hatta evrensel anlamda ulaşılabilir niteliktedir.

Demokrat İskenderun gazetesinin bünyesinde bir basın yayın kuruluşunun yürümesi için gereken yöneticiler ve gazeteci ekibi gibi çeşitli çalışanlar yer almaktadır.

Demokrat İskenderun Gazetesi Misyonu ve Vizyonu

Misyonumuz

Demokrat İskenderun gazetesinin ilk misyonu, tüm basın ve medya kuruluşlarında olması gereken, doğru gazetecilik ilkesiyle hareket etmektir. Yalan haber yapmak, kişilerin can ve mal güvenliğini tehdit eden haberler yapmak, kişilerin veya kuruluşların gizliliğini ihlal eden haberler yapmak gazetenin habercilik anlayışına terstir.

Gazetenin bir diğer öncelikli amacı medya yoluyla İskenderun vatandaşlarına yardım etmek, vatandaşları bilinçli bir birey haline getirmek ve vatandaşın her türlü ihtiyacını basın yoluyla gerekli organlara duyurmaktır.

Gazete içerikle kimi zaman sadece İskenderun’la sınırlı kalmamaktadır fakat gazetenin temel misyonu yerel habercilik anlayışıyla hareket etmektir. İskenderun vatandaşına etkisi olan her türlü olgulara ve olaylara Demokrat İskenderun gazetesi kapsamında mümkün olduğunca yer verilmektedir.

Vizyonumuz

Adında “Demokrat” kelimesi geçmesine rağmen, Demokrat İskenderun gazetesinin herhangi bir siyasi görüşü yoktur. Gazete çerçevesinde yapılan tüm siyasi haberler tarafsız olmakla birlikte gazetenin içeriği sadece siyaset olmakla sınırlı değildir.

Türkiye Cumhuriyetinin tüm kurum ve kuruluşlarının olması gerektiği gibi ve ülkemizin anayasanın esaslarında da belirtildiği gibi, Demokrat İskenderun gazetesi de eşitlikten, hukuktan ve demokrasiden yanadır.

Demokrat İskenderun Gazetesinin ve İnternet Sitesinin İçeriği

Basılı gazetede bulunan tüm içerik gazetenin İnternet adresinde de bulunmaktadır. Bununla birlikte gazetenin İnternet sayfasında daha fazla içeriği de yer verilebilmektedir.

Gazete içeriğini siyaset, ekonomi, eğlence ve spor haberleri gibi çeşitli alanlardaki haberler oluşturmaktadır. Bu haberler çoğunlukla yerel gazeteciler tarafından sağlanır ve yerel niteliktedir. Gazetede köşe ve fikir yazılarına henüz yer verilmemektedir.