Hollywood Yıldızı Luke Perry Öldü

Güncel

Çekimleri devam eden Riverdale dizisinde Archie’nin babasını oynayan ünlü aktör Luke Perry geçirdiği inme dolayısıyla kaldırıldığı hastanede 52 yaşında hayatını kaybetti. Luke Perry başarılı yapımlara imza atmış bir aktördü ve zamanında oynadığı Beverly Hills 90210 dizisiyle dünya gençleri arasındaki en popüler isimlerden biri olmuştu.

Felç geçirmişti

Luke Perry, Riverdale dizisinin çekimleri nedeniyle ABD’nin California eyaletinin Los Angeles şehrinde bulunuyordu. 2015 yılında bağırsağında tümör bulunmuştu ve bunun için ameliyat olmuştu. Fakat 27 Şubat 2019 Çarşamba günü evinde felç geçirdi. Felç geçirdiği günden beri hastanede kalan ünlü oyuncu, hastanede yapılan tüm tedavilere rağmen hayatını yitirdi.

Menajeri teşekkür etti

Luke Perry’nin hastanede kaldığı 6 günlük süre diliminde hayranları onu yalnız bırakmadı. Perry’nin menajeri Arnold Robinson bu süreç boyunca onu yalnız bırakmayanlara, mesajlarıyla ve dualarıyla destek olan herkese teşekkürlerini iletti.

Yapılan tüm tedavilere rağmen hayatını kaybetti

Ünlü aktör Luke Perry, 5 Mart 2019 Salı günü, kaldığı hastanede verdiği yaşam mücadelesini kaybetti. 90’lara damgasını vuran yıldız Luke Perry’nin oynadığı film ve diziler arasında Beşinci Element, Buffy the Vampire Slayer, Windfall ve 8 Saniye gibi isimler yer alıyor. Perry’nin Leonardo Dicaprio ve Brad Pitt’in oynadığı Quentin Tarantino filmi “Once Upon a Time in Hollywod”da da küçük bir rolü vardı.

Luke Perry Kimdir?

Luke Perry, Amerikalı aktör, ABD’nin Ohio eyaletinde 11 Ekim 1966’da dünyaya geldi. Los Angeles’a taşınarak 1982 yılında oyunculuğa başlayan aktör 1990 yılında başlayan Beverly Hills 90210 (Evimiz Hollywood’ta) dizisiyle yıldızı parladı. Oyuncu 1990-1994 döneminin en ünlü genç aktörlerinden biri oldu ve yakışıklılığıyla özellikle genç kızların kalbini kazandı. Perry, daha olgun ve daha sanatsal roller bulma amacıyla 1994 yılında Beverly Hills 90210 (Evimiz Hollywood’ta) dizisinden ayrıldı. 4 yıl boyunca bağımsız filmlerde oynadı. Daha sonra para sıkıntısı yaşayın 1998 yılında Beverly Hills 90210 dizisine geri döndü. Perry, en son çekimleri hala devam eden Riverdale dizisindeki Archie karakterinin babasını canlandırıyordu. Aktörün eski evliliğinden olan iki çocuğu var.