Hatay Vergi Dairesi Başkanından İSDEMİR’e Teşekkür

03.03.2019 | Ekonomi

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Vergi Haftası nedeniyle Hatay ilinin vergi dairesi başkanı Nazmi Erol ve vergi dairesinden gelen bir heyet teşekkür etme amacıyla İskenderun’da bir demir-çelik fabrikası olan İSDEMİR’i ziyaret ettiler. Ziyaret kapsamında Türkiye’nin en büyük demir çelik işletmesi olan İSDEMİR’e teşekkür eden vergi dairesi başkanı Nazmi Erol ve heyet ayrıca geleceğe yönelik planları da tartıştılar.

“Ekonomik Kalkınma İçin Stratejik Bir Önem Taşıyor”

İskenderun’daki İSDEMİR tesisini ziyarete giden Hatay Vergi Dairesi başkanı tesisin Hatay’ın ve hatta Türkiye’nin ekonomik kalkınması açısından stratejik bir önem taşıdığını söyledi. Özellikle fabrikanın bölgesel ekonomik kalkınmaya yaptığı katkıya değinen Erol, İSDEMİR tesislerin geleceğe yönelik planlarını da inceledi.

İSDEMİR Genel Müdüründen Açıklama

Hatay Vergi Dairesi başkanını ve heyetini ağırlayan fabrika çalışanları arasında İSEMİR’in genel müdürü Mesut Keyfli de bulunuyordur. Nazmi Erol’un sorularını yanıtsız bırakmayan Mesut Keyfli yaptığı açıklamada İSDEMİR tesislerinin bulunduğu yakın çevreye ve Türkiye’ye yaptığı ekonomik katkının oldukça büyük olduğunun bilinciyle hareket ettiklerini belirtti. Özellikle fabrikanın gerçekleştirdiği ihracat sayesinde ülke ekonomisine yaptığı katkının büyüklüğünden bahseden Keyfli, hem vergi olarak hem de istihdam olarak ağır bir sorumluluk üstlendiklerine değindi. Ayrıca ülke ekonomisine yaptıkları katkıyı her geçen gün artırmayı hedeflediklerini belirten Keyifli, 360.000 Oyak üyesinden aldıkları desteğin karşılığını vereceklerini dile getirdi. İSDEMİR genel müdürü Mesut Keyfli sözlerini şahsı ve kurumu adına vergi haftasını kutlayarak bitirdi.

Kontroller Tamam

Hatay Vergi Dairesi başkanı Nazmi Erol ve ekibi formalite gereği İSDEMİR tesislerinin kontrollerini de gerçekleştirdiler. Tüm kontrollerden geçen İSDEMİR tesisleri vergi dairesinin özel teşekkürünü kabul etti.

İSDEMİR Türkiye’nin İhracat Yıldızlarından

Her yıl milyonlarca demir çelik işlemesi ve ihracatı yapan İSDEMİR tesisleri, Türkiye’nin en çok ihracat yapan kuruluşları arasında yerini koruyor. İskenderun’da bulunan tesisler İskenderun limanından yararlanarak her gün tüm dünyaya tonlarca demir ve çelik taşımacılığı gerçekleştiriyor. Bu sayede tesisler bölgede birçok insana iş imkanı sağlıyor hatta sağladığı imkanlar sayesinde hem beyin göçü hem de işçi göçü alıyor.

Kaynak: Doğan Haber Ajansı – Ufuk Aktuğ