Game of Thrones Son Sezonuyla Ekranlara Veda Ediyor

Yayınlandığı ilk yıldan itibaren büyük bir hayran kitlesine ulaşan ve günümüzün en popüler televizyon dizilerinden biri olan Game of Thrones, 14 Nisan 2019 yayınlanmaya başlanacak olan son sezonuyla izleyicilerine veda etmeye hazırlanıyor. İşte Game of Thrones dizisinin detayları…

14 Nisanda başlayan son sezon 6 bölüm olacak

1. sezonu 2011’de dünyanın birçok yerindeki televizyon kanallarında yayına giren Game of Thrones dizisi George R. R. Martin’in Buz ve Ateşin Şarkısı isimli fantastik roman serisinden ekranlara uyarlandı. ABD yapımı olan dizinin 8. ve son sezonu 14 Nisan 2019 tarihinden itibaren haftalık olarak yayınlanacak. Dizinin son sezonu 6 bölümden oluşuyor.

Tarihin en uzun kesintisiz savaş sahnesi geliyor

Heyecanlı ve nefes kesen sahneleriyle sık sık gündeme gelen Game of Thrones dizisinin final sezonunda tarihin en uzun kesintisiz savaş sahnesine yer verilecek. Bu sahnede 20 farklı karaktere odaklanılacak. Tüm sezonun çekimi 10 ay sürerken dizideki büyük savaş sahnesinin çekimi 11 hafta sürmüş. Savaş sahnesi nin kaç dakika süreceği henüz bilinmiyor.

Korsanlara karşı devlet koruması

Game of Thrones dizisinin daha önce 5. sezonunun ilk dört bölümü sezon yayın tarihinden önce internet korsanları tarafından tüm dünyaya sızdırılmıştı. Yoğun ilgi gören bu televizyon dizisi bazı hayranların ve internet korsanlarının saldırıları nedeniyle her an tehdit altında. Bu sebeple dizinin İzlanda’da bulunan çekim alanı devlet koruması altında tutuluyor. Korumaya göre çekim alanına yaklaşmak ve üzerinde uçmak yasak. Yapımcılar dizi görüntülerinin hiçbir şekilde sızdırılmasını istemiyor. Böylece hem dizinin yayın hakları koruma altında kalacak dizi takipçileri de olası “spoiler”lara karşı koruma altında olacak.

İlk fragmana yoğun ilgi

Game of Thrones dizisinin son yani 8. sezonunun fragmanı 5 Mart gecesi yayınlanınca hayranlı tarafından yoğun ilgi gördü. Yayınlandığı ilk saatte yüz binlerce görüntüleme alan fragmanda diziyle ilgili bazı çarpıcı detaylar yer alıyor. Fragmanı detaylı olarak incelemeye alan hayranlardan dizide olabileceklerle ilgili teoriler de gecikmedi. Kuzey’i ayıran yeni bir duvar yaptırılmış olabileceği hayran tahminleri arasında.